Nevíte si rady s barvou či velikostí? Napište na email info@lorien-fashion.com a probereme to spolu! :) 

Jak nosit barevné oblečení? Naučte se kombinovat barvy díky tomuto jednoduchému návodu

Kombinace barev může být někdy pěkný 🌰 Abyste se do nošení barev ponořili s chutí a jistotou, připravili jsme si pro vás malého průvodce. 

Barevná paleta na obrázku níže bude vaším základním pomocníkem do světa barev. Zkuste si jej vytisknout nebo uložit do telefonu pro inspiraci 🎨 Máme čtyři jednoduchá pravidla, jak s kolečkem pracovat: 

 

1. Protilehlé barvy 

Dobrou kombinaci zaručují ty barvy, které leží na barevném kole naproti sobě (např. červená a zelená nebo modrá a oranžová). V kombinaci vytvářejí vysoce kontrastní a poutavý vzhled. Chcete-li tsi nejprve ozkoušet, jak se s kombinací budete cítit, zkuste třeba spárovat jednu dominantní barvu s doplňkem, zatímco druhá ji bude doplňovat.

 

2. Harmonie sousedních barev

Další možností jsou barvy umístěny vedle sebe (např. modrá, modrozelená a zelená). Použití analogických barev ve vašem outfitu vytváří harmonický a vizuálně příjemný efekt vzájemně se doplňujících tónů.

 

3. Experimentujte s barevnou triádou

Triadické barvy jsou rovnoměrně rozmístěny kolem barevného kola a po spojení tvoří rovnostranný trojúhelník (např. červená, modrá a žlutá). Toto schéma poskytuje živou a vyváženou kombinaci, která může dodat vašemu outfitu hravý nádech. 

 

4. Kombinujte různé intenzity

Barvy mohou mít různou intenzitu, od tlumených pastelových až po výrazné syté odstíny. Míchání barev s podobnou intenzitou vytváří harmonický a elegantní vzhled se zajímavým kontrastem. 

 

Základem je se barvami bavit a nechat svou kreativitu volně vzlétnout kamkoliv budete chtít 🦄 Zkuste najít svoje vlastní oblíbené kombinace. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz